آیا برای کار در کانادا برای اقامت موقت اقدام می کنید؟

کانادا در بسیاری از صنایع دارای کمبود نیروی کار ماهر است و برنامه اقامت موقت به اتباع خارجی ماهر که شرایط لازم را دارند اجازه اقامت موقت در کانادا را می دهد. Pax Law دارای تجربه و تخصص در زمینه مهاجرت است تا به شما در فرآیند درخواست کمک کند.

ما به شما در مورد یک استراتژی قوی توصیه می کنیم و مطمئن می شویم که تمام اسناد شما به خوبی آماده شده اند. ما سالها تجربه در برخورد با مقامات مهاجرتی و ادارات دولتی، کاهش خطر اتلاف وقت و هزینه و احتمالاً رد شدن دائمی داریم.

امروز با Pax Law به جلو حرکت کنید!

سوالات متداول

آیا می توانم با ویزای اقامت موقت در کانادا کار کنم؟

اگر با ویزای اقامت موقت در کانادا هستید، ممکن است بر اساس نوع ویزا که برای شما صادر شده است، اجازه کار داشته باشید. اگر مجوز تحصیل دارید و تمام وقت تحصیل می کنید، مجاز به کار تمام وقت از تاریخ 15 نوامبر 2022 تا پایان دسامبر 2023 هستید. همچنین در صورت داشتن ویزای اقامت موقت با کار، مجاز به کار تمام وقت هستید. افرادی که در کانادا دارای ویزای بازدید هستند حق کار در کانادا را ندارند.

آیا ساکنان موقت می توانند مجوز کار بگیرند؟

برنامه های متعددی برای دارندگان اجازه اقامت موقت برای درخواست مجوز کار وجود دارد. برای مثال، اگر بتوانید شغلی در کانادا پیدا کنید، می توانید از طریق مسیر LMIA برای مجوز کار درخواست دهید.

مدت زمان ویزای کار موقت در کانادا چقدر است؟

محدودیت مشخصی برای ویزای کار موقت وجود ندارد و طول آن معمولاً به پیشنهاد شغلی یا طرح تجاری در مواردی که متقاضی مالک-مدیر کسب و کار است بستگی دارد.

هزینه ویزای کار موقت کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست برای درخواست ویزای اقامت موقت 200 دلار است. پس از دریافت مجوز اقامت موقت، باید برای مجوز کار با هزینه درخواست 155 دلار درخواست دهید. هزینه های قانونی برای گرفتن وکیل یا مشاور مهاجرتی به تجربه و تحصیلات فرد بستگی دارد.

آیا می توانم ویزای بازدیدکننده خود را به ویزای کاری در کانادا تبدیل کنم؟

چیزی به نام تبدیل ویزا از ویزای بازدید به ویزای کاری وجود ندارد. با این حال، همیشه می توانید برای مجوز کار درخواست دهید.

برنامه های متعددی برای دارندگان اجازه اقامت موقت برای درخواست مجوز کار وجود دارد. برای مثال، اگر بتوانید شغلی در کانادا پیدا کنید، می توانید از طریق مسیر LMIA برای مجوز کار درخواست دهید.

چه مدت می توانید با ویزای اقامت موقت در کانادا بمانید؟

گردشگران معمولا می توانند تا شش ماه پس از ورود به کانادا در کانادا اقامت داشته باشند. اگر طبق قانون واجد شرایط باشید، همیشه می توانید برای تمدید اقامت بیش از شش ماه در کانادا درخواست دهید. شما می توانید برای اطلاع از گزینه های خود برای اقامت در کانادا، یک مشاوره با Pax Law برنامه ریزی کنید.

آیا می توانم در حالی که منتظر مجوز کار هستم در کانادا بمانم؟

این بستگی به وضعیت شما دارد که چه زمانی برای مجوز کار خود درخواست دادید. اگر قبل از انقضای مجوز قبلی خود برای مجوز کار درخواست داده اید، از نظر قانونی مجاز به ماندن در کانادا تا زمان تصمیم گیری در مورد درخواستتان هستید. با این حال، هر مورد منحصر به فرد است و شما باید برای دریافت مشاوره، پرونده خود را با یک وکیل واجد شرایط در میان بگذارید.

چند نوع ویزای اقامت موقت در کانادا وجود دارد؟

تنها یک نوع ویزای اقامت موقت وجود دارد، اما می توانید چندین مجوز مانند مجوز کار یا مجوز تحصیل به آن اضافه کنید.

شرایط اخذ مجوز کار در کانادا چیست؟

راه های مختلفی برای دریافت مجوز کار در کانادا وجود دارد. شما می توانید به عنوان مالک-مدیر یک کسب و کار اقدام کنید، می توانید به عنوان فردی که از طریق فرآیند LMIA یک پیشنهاد شغلی دریافت کرده است، می توانید به عنوان همسر یک دانشجوی کانادایی درخواست دهید، یا می توانید پس از فارغ التحصیلی برای پس از فارغ التحصیلی درخواست مجوز کار دهید.

آیا می توانم از طریق ویزای بازدید در کانادا کار پیدا کنم؟

با ویزای بازدید کننده اجازه کار در کانادا را ندارید. با این حال، اگر پیشنهاد کاری دریافت کردید، بسته به شرایط و پیشنهاد شغلی می توانید برای مجوز کار اقدام کنید.

تفاوت بین TRV و TRP چیست؟

اجازه اقامت موقت به افراد غیرقابل پذیرش اجازه می دهد تا به صورت کوتاه مدت به کانادا سفر کنند. ویزای اقامت موقت یک سند رسمی است که در پاسپورت شما قرار می گیرد و ثابت می کند که شرایط لازم برای ورود به کانادا به عنوان توریست، مجوز کار یا مجوز تحصیل را دارید.

تفاوت بین کارگر موقت و دارنده مجوز اقامت موقت چیست؟

یک کارگر موقت و یک اقامت موقت هر دو دارنده ویزای اقامت موقت هستند. با این حال، یک کارگر موقت علاوه بر ویزای اقامت موقت، مجوز کار نیز دارد.

سریع ترین راه برای گرفتن مجوز کار در کانادا چیست؟

هر مورد منحصر به فرد است و هیچ پاسخ صحیحی برای این سوال وجود ندارد. برای دریافت مشاوره فردی باید با یک وکیل واجد شرایط یا یک مشاور مهاجرتی مشورت کنید.

آیا می توانم پس از مجوز کار در کانادا اقامت دائم دریافت کنم؟

بسیاری از متقاضیان اقامت دائم می توانند از طریق کلاس تجربه کانادایی که زیرمجموعه ای از جریان اکسپرس اینتری است، درخواست دهند. موفقیت برنامه شما به امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) که به دست می آورید بستگی دارد. CRS شما به نمرات زبان انگلیسی و فرانسه، سن شما، تحصیلات و به خصوص تحصیلات کانادایی شما، تجربه کاری در کانادا، محل اقامت اعضای درجه یک خانواده شما در کانادا و اینکه آیا نامزدی استانی دریافت کرده اید یا خیر بستگی دارد.

چند بار می توانید مجوز کار در کانادا را تمدید کنید؟

هیچ محدودیت مطلقی وجود ندارد. شما می توانید اجازه کار خود را تا زمانی که شرایط دریافت مجوز کار را داشته باشید تمدید کنید.

مجوز کار در کانادا چقدر طول می کشد؟

محدودیت مشخصی برای ویزای کار موقت وجود ندارد و طول آن معمولاً به پیشنهاد شغلی یا طرح تجاری در مواردی که متقاضی مالک-مدیر است بستگی دارد.

چه کسی می تواند من را از داخل کانادا حمایت کند؟

والدین، فرزندان یا همسرتان می توانند از شما برای اقامت دائم کانادا حمایت مالی کنند. نوه های شما می توانند برای «سوپر ویزا» برای شما درخواست دهند.

چگونه می توانم اقامت موقت کانادا را بگیرم؟

شما باید برای ویزای اقامت موقت به عنوان یک بازدید کننده (توریست)، یک دانشجو یا برای کار (مجوز کار) درخواست دهید.

Call Us Now
WhatsApp