آیا به طور غیرارادی تحت قانون سلامت روان بریتیش کلمبیا بازداشت شده اید؟

گزینه های قانونی در دسترس شما وجود دارد.

هر سال در بریتیش کلمبیا ، حدود 25000 نفر تحت قانون سلامت روان بازداشت می شوند. بریتیش کلمبیا تنها استان در کانادا است که دارای «مقررات رضایت مقرر» است که شما یا اعضای خانواده و دوستان مورد اعتمادتان را از تصمیم گیری در مورد برنامه درمانی روانپزشکی تان باز می دارد.

اگر طبق قانون سلامت روان گواهینامه دریافت کرده‌اید، می‌خواهید از یک موسسه روانپزشکی مرخص شوید، می‌خواهید بر درمان روانپزشکی تان کنترل و رضایت داشته باشید، یا در مرخصی طولانی‌مدت در جامعه هستید، می‌توانید برای جلسه رسیدگی هیئت بازبینی درخواست دهید. در جلسه رسیدگی شما حق داشتن یک وکیل را دارید.

برای گرفتن وقت یک جلسه رسیدگی هیئت بازبینی، باید فرم 7 را پر کنید. می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا یک وکیل می تواند به شما کمک کند. سپس تاریخ جلسه رسیدگی هیئت بازبینی به شما اطلاع داده خواهد شد. شما می‌توانید شواهدی را به هیئت بازبینی سلامت روان ارائه کنید و پزشک ناظر نیز باید یک یادداشت موردی را 24 ساعت قبل از تاریخ جلسه رسیدگی هیئت بازبینی ارائه کند.

هیئت بازبینی این اختیار را دارد که تصمیم بگیرد آیا باید همچنان گواهینامه خود را داشته باشید یا نه. در صورت عدم صدور گواهینامه، می توانید موسسه روانپزشکی را ترک کنید یا به عنوان یک بیمار داوطلب بمانید.

به غیر از پزشک و وکیل شما، هیئت بازبینی شامل سه نفر خواهد بود، یعنی یک رئیس با سابقه حقوقی، پزشکی که شما را معالجه نکرده است و یک عضو جامعه.

آزمون قانونی ادامه صدور گواهینامه از نظر هیئت بازبینی بر اساس قانون سلامت روان است. هیئت بازبینی باید مشخص کند که فرد چهار معیار زیر را دارد تا بتواند داشتن گواهینامه را ادامه دهد:

1. از اختلال ذهنی رنج می برد که توانایی فرد را برای واکنش مناسب به محیط خود یا معاشرت با دیگران به طور جدی مختل می کند.

2. نیاز به درمان روانپزشکی در یا از طریق یک مرکز تعیین شده دارد.

3. نیاز به مراقبت، نظارت، و کنترل در یا از طریق یک مرکز تعیین شده برای جلوگیری از زوال ذهنی یا جسمی قابل توجه فرد یا برای محافظت از شخص یا حمایت از دیگران دارد و

4. برای اینکه بیمار داوطلبانه باشد نامناسب است.

در جلسه رسیدگی، شما و/یا وکیلتان این شانس را خواهید داشت که پرونده خود را مطرح کنید. هیئت بازبینی علاقه مند است برنامه های شما را پس از ترخیص بداند. شما می توانید خانواده یا دوستان خود را به عنوان شاهد، حضوری یا تلفنی بیاورید. آنها همچنین می توانند در جهت پشتیبانی شما نامه بنویسند. اگر بتوانید نشان دهید که به جای طرح پیشنهادی مرکز، به یک طرح درمانی جایگزین معقول متعهد هستید، احتمال موفقیت شما بیشتر است.

سپس هیئت بازبینی به صورت شفاهی تصمیم می گیرد و بعداً رأی کتبی طولانی تری را برای شما ارسال می کند. اگر پرونده شما ناموفق باشد، می توانید مجدداً برای جلسه رسیدگی هیئت بازبینی دیگری درخواست دهید.

اگر مایل به صحبت با یک وکیل در رابطه با قانون سلامت روان و جلسه رسیدگی هیئت بازبینی هستید، لطفاً امروز با وکیل نیوشا سمیعی تماس بگیرید!

سوالات متداول

طبق قانون سلامت روان سالانه برای حدود 25000 نفر در بریتیش کلمبیا چه اتفاقی می افتد؟

آنها به طور غیرارادی بر اساس قانون سلامت روان بازداشت می شوند.

بریتیش کلمبیا چه ماده منحصر به فردی در قانون سلامت روان خود دارد؟

بریتیش کلمبیا یک «مقررات رضایت مقرر» دارد که افراد یا خانواده آنها را در خصوص تصمیم گیری در مورد درمان روانپزشکی شان محدود می کند.

چگونه شخصی می تواند گواهینامه خود را تحت قانون سلامت روان به چالش بکشد؟

با درخواست برای جلسه رسیدگی هیئت بازبینی با هیئت بررسی سلامت روان.

چه کسی حق دارد در جلسه رسیدگی هیئت بازبینی وکالت قانونی داشته باشد؟

فردی که طبق قانون سلامت روان گواهینامه دریافت کرده باشد.

برای دریافت جلسه رسیدگی هیئت بازبینی چه چیزی لازم است؟

پر کردن و ارسال فرم 7.

هیئت بازبینی در مورد یک فرد دارای گواهینامه چه تصمیمی می تواند بگیرد؟

اینکه آیا فرد باید همچنان گواهینامه خود را حفظ کند یا از گواهینامه محروم شود.

چه کسانی اعضای هیئت بازبینی را تشکیل می دهند؟

یک رئیس با سابقه حقوقی، یک پزشک که فرد را معالجه نکرده است، و یک عضو جامعه.

چه معیارهایی برای ادامه گواهینامه یک فرد باید رعایت شود؟

مبتلا شدن به یک اختلال ذهنی که توانایی آنها در واکنش یا معاشرت با دیگران را مختل می کند، نیاز به درمان و مراقبت روانپزشکی در یک مرکز تعیین شده، و نامناسب بودن به عنوان یک بیمار داوطلب.

آیا خانواده یا دوستان می توانند در جلسه رسیدگی هیئت بازبینی شرکت کنند؟

بله، آنها می توانند به عنوان شاهد حضور یابند یا نامه حمایت کتبی ارائه کنند.

اگر جلسه رسیدگی هیئت بازبینی ناموفق باشد چه اتفاقی می افتد؟

فرد می تواند مجدداً برای جلسه رسیدگی هیئت بازبینی دیگری درخواست دهد.

Call Us Now
WhatsApp