در پکس‌لا، ما درک می کنیم که روند قانونی برای ادعای پناهندگی چقدر می تواند پیچیده باشد. تیم مجرب وکلای ما به ارائه خدمات شخصی و وکالت حرفه ای در کلیه امور مربوط به ادعاها و حمایت های پناهندگان اختصاص دارد.

مقدمه: خدمات مهاجرتی پناهندگان

ما مشاوره حقوقی در مورد تمام جنبه های ادعا از جمله ارزیابی صلاحیت، تشکیل پرونده، مصاحبه با مقامات و فرآیندهای تجدیدنظر را ارائه می دهیم. وکلای آگاه و با تجربه ما درک کاملی از مقررات بین المللی، فدرال و استانی مربوط به دعاوی پناهندگی دارند. ما همچنین می‌توانیم در مورد مسائلی مانند جمع کردن خانواده و وضعیت بشردوستانه به مشتریان مشاوره دهیم.

اگر مایل به درخواست برای وضعیت پناهندگی هستید، همین امروز با law  Pax تماس بگیرید یا یک وقت مشاوره رزرو کنید.

چه کسانی در کانادا پناهنده محسوب می شوند؟

طبق برنامه حفاظت از پناهندگان کانادا، فردی که به دلیل ترس موجه از آزار و اذیت بر اساس نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی یا عضویت در یک گروه اجتماعی خاص مجبور به فرار از کشور خود می شود و نمی تواند به کشور خود برگردد. پناهنده محسوب می شود. بخش حفاظت از پناهندگان کانادا تعیین می کند که آیا شرایط یک فرد با تعریف پناهنده مطابقت دارد یا خیر.

آیا می توانم برای وضعیت پناهندگی را درخواست کنم؟

اگر در کشور خود مورد آزار و شکنجه هستید و ترس موجهی از بازگشت به آن کشور دارید، ممکن است واجد شرایط درخواست وضعیت پناهندگی در کانادا باشید. برای تعیین صلاحیت، باید شرایطتان با تعریف پناهنده کنوانسیون را که توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ارائه شده است، مطابقت کند، یا نشان دهید که به دلیل خطرات ناشی از شرایطی مانند درگیری مسلحانه یا نقض گسترده حقوق بشر، به حمایت نیاز دارید.

واجد شرایط بودن برای پناهندگی

هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRB) یک دادگاه مستقل است که تصمیمات نهایی را در مورد مسائل پناهندگی اتخاذ می کند، آنها واجد شرایط بودن شما را بر اساس موارد زیر ارزیابی می کنند.

واجد شرایط بودن  پناهندگان کنوانسیون:

پناهندگان کنوانسیون خارج از کشور خود هستند و به دلیل ترس موجه از آزار و اذیت به خاطر موارد زیر می باشند:

 • نژاد
 • دین
 • نظر سیاسی
 • ملیت
 • عضو بودن در بخشی از یک گروه اجتماعی هدفمند (زنان، گرایش جنسی و غیره)

واجد شرایط بودن افراد نیازمند حمایت:

فردی که نیاز به حمایت دارد شخصی در کانادا است که نمی تواند سالم به کشور خود بازگردد. این ممکن است به دلیل زیر باشد:

 • خطر شکنجه
 • اینکه زندگی شان در خطر باشد 
 • خطر برخورد/مجازات ظالمانه و غیرعادی

در مورد درخواست پناهندگی در کانادا در وب سایت IRB اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ادعای پناهندگی شما ممکن است واجد شرایط نباشد اگر شما:

 • توسط کشور امن دیگری به عنوان پناهنده کنوانسیون شناخته شده باشید
 • از طریق مرز کانادا و ایالات متحده وارد شده باشید
 • در کشور دیگری ادعای پناهندگی کرده باشید
 • به دلیل فعالیت مجرمانه یا نقض حقوق بشر در کانادا قابل پذیرش نباشید
 • ادعای قبلی مطرح کرده باشید که رد شده یا واجد شرایط نبوده باشد
 • ادعای قبلی را رها کرده یا پس گرفته باشید

درخواست برای وضعیت پناهندگی

درخواست برای وضعیت پناهندگی می تواند پیچیده باشد. فرآیند درخواست شامل پر کردن فرم های لازم، ارائه مدارک پشتیبان و شرکت در مصاحبه با تصمیم گیرنده است.

درخواست پناهندگی شما باید اولین بار به طور کامل ارسال شود. خطرات زیاد است و اگر درخواست شما رد شود، هزینه تجدید نظر در تصمیم می تواند بسیار بالا باشد و در صورت عدم انجام، مجبور به اخراج از کشور خواهید شد. ایجاد درخواست پناهندگی با درخواست ویزاهای اقامت موقت (TRV) مانند ویزای توریستی، مجوز تحصیل، یا مجوز کار بسیار متفاوت است، زیرا اگر درخواست TRV شما رد شود، می‌توانید بدون هیچ مشکلی دوباره درخواست دهید.

درک حقوق و تعهدات خود در طول این فرآیند مهم است تا شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانید. وکلای مجرب ما در زمینه پناهندگی می توانند شما را در فرآیند درخواست راهنمایی کنند و به اطمینان از نتیجه موفقیت آمیز کمک کنند.

برنامه های بشردوستانه و دلسوزانه

اگر نمی توانید تعریف پناهنده را برآورده کنید و واجد شرایط حمایت از پناهندگان نیستید، ممکن است همچنان بتوانید یک درخواست بشردوستانه و دلسوزانه ارائه دهید. یک درخواست موفق می تواند به خاطر شرایط خارج از کنترل فرد یا روابط خانوادگی در کانادا به یک فرد اقامت دائم در کانادا اعطا کند.

درخواست پناهندگی

اگر ادعای پناهندگی شما رد شد، می‌توانید به این تصمیم اعتراض کنید. تیم مجرب وکلای ما در هدایت فرآیند تجدیدنظر ماهر هستند و برای اطمینان از نتیجه موفقیت آمیز پرونده شما تلاش خواهند کرد.

امروز با law Pax تماس بگیرید تا در مورد هرگونه سوال یا نگرانی در مورد درخواست وضعیت پناهندگی صحبت کنید.

اطمینان از بالاترین شانس برای درخواست پناهندگی موفق

برخی از راه‌های افزایش شانس خود برای درخواست پناهندگی موفق عبارتند از:

 • مشاوره با یک وکیل مجرب در مراحل اولیه برای اطمینان از آمادگی شما برای تمام مراحل درخواست.
 • ارزیابی صلاحیت خود در اسرع وقت به طوری که بتوانید اقدامات لازم را برای رسیدگی به هر گونه مشکل قبل از ثبت ادعای خود انجام دهید
 • تهیه یک بیانیه کتبی مفصل که توضیح دهد چرا و چگونه معیارهای وضعیت پناهندگی را برآورده می کنید
 • گردآوری و ارائه کلیه مدارک پشتیبانی مورد نیاز
 • همکاری با یک وکیل برای اطمینان از تکمیل کامل و دقیق و آماده بودن درخواست شما.

در Pax Law، ما اهمیت این فرآیند را درک می کنیم و تلاش خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که شما برای تمام مراحل درخواست خود آماده هستید.

آیا به دنبال وکیل پناهندگی در کانادا هستید؟ ما اینجا هستیم!

law Pax متعهد به ارائه بهترین مشاوره حقوقی و نمایندگی برای متقاضیان پناهندگی در کانادا است. تیم ما متشکل از وکلای باتجربه مهاجرت خدمات باکیفیت ارائه می کنند و تلاش می کنند تا نتایج موفقی را برای مشتریان خود به دست آورند. ما در هر مرحله با شما همکاری خواهیم کرد تا بتوانید به هدف خود در مهاجرت ایمن به کانادا دست یابید.

اگر مایل به درخواست برای وضعیت پناهندگی هستید، همین امروز با law Pax تماس بگیرید یا یک مشاوره رزرو کنید.

سوالات متداول ادعاهای پناهندگان

درخواست پناهندگی چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط و با توجه به آنچه دیدیم، رسیدگی به درخواست پناهندگی از سه (3) تا نه (9) ماه طول می کشد، یعنی در مورد درخواست شما تصمیم گیری می شود.

چرا وکیل پناهندگی استخدام کنیم؟

درخواست پناهندگی شما باید اولین بار به طور کامل ارسال شود. خطرات زیاد است و اگر درخواست شما رد شود، هزینه تجدیدنظر در تصمیم می تواند بسیار بالا باشد و در صورت عدم انجام، مجبور به ترک کشور خواهید شد. ایجاد درخواست پناهندگی با درخواست ویزاهای اقامت موقت (TRV) مانند ویزای توریستی، مجوز تحصیل، یا مجوز کار بسیار متفاوت است، زیرا اگر درخواست TRV شما رد شود، می‌توانید بدون هیچ مشکلی دوباره درخواست دهید.

هزینه وکیل پناهندگی در کانادا چقدر است؟

ما در Pax Law، 6000 دلار برای متقاضی اصلی و 2000 دلار اضافی برای متقاضیان مشترک دریافت می کنیم.

آیا پناهجویان وکیل می گیرند؟

بله.

وکیل پناهندگی چه می کند؟

یک وکیل متخصص در قانون پناهندگی و پناهجویی بهترین روش ها را برای ارسال و پیگیری درخواست ها می داند. علاوه بر این، اگر پرونده نیاز به توجه یا تجدید نظر بیشتری داشته باشد، وکیل می تواند در این فرآیندها نیز کمک کند.

درخواست پناهندگی در کانادا چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط حدود نه (9) ماه طول می کشد تا ادعا مورد قبول واقع شود.

شانس برنده شدن در پرونده پناهندگی چقدر است؟

تا دسامبر 2022، ما در Pax Law دارای 100٪ درصد موفقیت بوده ایم و اکثر موارد ما به عنوان پرونده های کمتر پیچیده ای پذیرفته شده اند که نیازی به مصاحبه با متقاضی ندارد. با این حال، موفقیت گذشته تضمین کننده موفقیت آینده نیست.

پناهجویان باید چه چیزی را ثابت کنند؟

هویت و اعتبارشان را.

یک پرونده پناهندگی قوی چگونه است؟

برای ایجاد یک پرونده پناهندگی قوی، متقاضی باید نشان دهد که ترس مشروع از آزار و اذیت بر اساس یک یا چند دلیل زیر دارد: نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص، یا داشتن عقیده سیاسی خاص. 

قرارداد پیش پرداخت حق الوکاله را امضا کنید

قرارداد پیش پرداخت حق الوکاله

هدف این قرارداد خلاصه و تأیید شرایط و دامنه خدمات حقوقی است که ما به شما ارائه می دهیم. این توافقنامه یک سند قانونی است و یک قرارداد قابل اجرا بین شما و شرکت حقوقی Pax law  تشکیل می دهد. توصیه می کنیم در نظر داشته باشید که آیا می خواهید این توافق نامه توسط وکیل دیگری بررسی شود یا خیر.

تأیید هویت: وکلا ملزم به رعایت مراحل شناسایی و تأیید مشتری در صورت استخدام توسط موکل برای ارائه خدمات حقوقی هستند. بر این اساس، قبل از شروع کار از طرف شما، اطلاعاتی را در مورد هویت تان از شما می خواهیم. علاوه بر این، برای برخی از کارهای تراکنشی، قبل از انجام تراکنش، به اطلاعاتی برای تأیید هویت شما (برای تأیید اینکه چه کسی هستید) نیاز داریم. *

• موافقم

نظارت: شما در حال عقد قرارداد برای دریافت خدمات مهاجرتی فوق از شرکت حقوقی Pax law   هستید که تحت نظارت متخصصان دارای مجوز زیر است: ثمین مرتضوی وکیل و علیرضا حق جو RCIC-IRB. *

• موافقم

پرداخت حق الوکاله: قبل از شروع کار از طرف شما، به یک مبلغ پیش پرداخت به مبلغ ذکر شده در بالا نیاز داریم. پیش پرداخت حق الوکاله در حساب معتمد ما قرار می گیرد و به عنوان منبع پرداخت برای تمام یا بخشی از حساب یا حساب های ما در هنگام ارائه خدمت عمل می کند. هر از گاهی از شما خواسته می شود که پیش پرداخت را دوباره پر کنید. هر قسمت استفاده نشده حق الوکاله پس از تکمیل یا پایان خدمات ما به شما بازگردانده می شود. *

• موافقم

اسناد: ما اعتبار یا صحت اسنادی را که به ما ارائه می‌دهید تأیید نمی‌کنیم. این مسئولیت شماست که از صحت و مشروعیت کلیه اسنادی که به عنوان بخشی از درخواست ارسال می شوند اطمینان حاصل کنید. ما مسئولیتی در قبال هرگونه ضرر یا مسئولیتی که ناشی از ارائه نادرست، جعل یا ارائه مدارک جعلی یا اشتباه توسط شما یا هر شخص ثالثی، از جمله وکیل قبلی شما یا مشاور قانونی مهاجرت کانادا است، نیستیم. در صورت از دست دادن اعتماد، عدم همکاری، توقعات غیر منطقی، عدم دریافت مشاوره از مشاور یا عدم پرداخت هزینه های ما، ممکن است نمایندگی را متوقف کنیم. *

• موافقم

تحویل مدارک: راه اصلی ارتباط ما با شما از طریق ایمیل است. لطفاً مطمئن شوید که آدرس ایمیلی که به ما می‌دهید همان آدرسی است که اغلب آن را چک می‌کنید. هر راه ارتباطی دیگری به عنوان مرجع به حساب نمی آید. ما هیچ سندی را از طریق ایمیل، WhatsApp نمی پذیریم. تلگرام و غیره. شما باید اسناد خود را با استفاده از نرم افزار CRM ما از طریق لینکی که در اختیار شما قرار داده شده یا در وب سایت ما به آدرس https://www.paxlaw.ca/upload/ آپلود کنید. *

• موافقم

هزینه سفر: اگر مجبور باشیم به شهر دیگری خارج از ونکوور بزرگ سفر کنیم، در این صورت باید هزینه سفر، اقامت و سایر هزینه های مربوطه را پرداخت کنید. هزینه ساعتی: اگر به صورت ساعتی کار کنیم، بسته به وکیل، هزینه ساعتی ما 300 تا 500 دلار در ساعت است. *

• موافقم

محدوده قرارداد: قرارداد پیش پرداخت حق الوکاله ما محدود به خدماتی است که توافق کرده ایم به شما ارائه دهیم. *

• موافقم

همکاری مشتری: ما به عنوان وکیل، بر اساس اسنادی که شما در اختیار ما قرار می دهید مانند ریز نمرات دانشگاه، نامه های شغلی، صورتحساب های بانکی و غیره کار می کنیم. تأیید اسناد: ما نمی توانیم صحت آن مدارک را تأیید کنیم. ما هیچ اقدامی برای تایید آنها انجام نخواهیم داد. بررسی و اطمینان از صحت آنها مسئولیت شماست. *

• موافقم

رضایت برای درخواست اطلاعات پرونده شما: ما از وکیل قبلی شما یا مشاور مهاجرتی کانادا تحت مقررات قانونی، مدارک موجود در پرونده شما و بررسی های قضایی و پرونده های مهاجرتی تان (همه مدارکی که از طرف شما ارائه کرده اند) را درخواست می‌کنیم در صورتی که آنها اسناد نادرست یا جعل شده ارائه دهند ما نمی‌توانیم مسئولیتی در قبال هرگونه خسارتی که ممکن است متحمل شوید قبول کنیم و نخواهیم کرد. علاوه بر این، اگر وکیل قبلی شما یا مشاور مهاجرتی کانادایی تحت نظارت شما با ما همکاری نکند، نمی‌توانیم در قبال خسارتی که متحمل شوید، مسئول باشیم. *

• موافقم

بدون ضمانت: ما با شما برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان کار خواهیم کرد. با این حال، همه اقدامات حقوقی که تابع بسیاری از متغیرها هستند ممکن است که بر تصمیم قاضی تأثیر می گذارد. بر این اساس، ما نمی توانیم تضمین کنیم که نتیجه دلخواه شما به دست خواهد آمد. توقف نمایندگی: ما می‌توانیم به دلیل از دست دادن اعتماد، عدم همکاری، انتظارات غیرمنطقی، عدم دریافت مشاوره از مشاور شما و عدم پرداخت هزینه‌های خود، نمایندگی شما را متوقف کنیم. *

• موافقم

انتشار: نه Pax Law و نه هیچ یک از کارمندان یا پیمانکاران آن هیچ مسئولیتی در رابطه با انتقال و واریز پرداخت شما از طریق هر تجارت صرافی نمی‌پذیرند، حتی اگر نام آن صرافی توسط کارکنان Pax Law به شما داده شده باشد یا در وبسایت Pax Law  آمده باشد.

• موافقم

پرداخت ها: شما مسئول بازپرداخت هزینه هایی خواهید بود (که به آن پرداخت ها نیز گفته می شود) که ما از طرف شما متحمل می شویم و باید به اشخاص ثالث پرداخت شود. اینها شامل هزینه پست، تحویل، هزینه های سفر، فتوکپی خارج از دفتر، و پرینت، هزینه های تشکیل پرونده و جستجوی دولتی، هزینه های مامورانی که تحقیقات، جستجو و ثبت نام را انجام می دهند، و سایر هزینه های معقولی که خرج می شوند می باشد. اگر پرداخت یا هزینه غیرمعمولی رخ دهد که شامل هزینه‌های قابل توجهی، مانند هزینه‌هایی برای شواهد کارشناسی، می‌شود، قبل از متحمل شدن آن هزینه، با شما مشورت خواهیم کرد. شما همچنین مسئول هزینه های دفتری که به پرونده تان اختصاص داده می شود، خواهید بود. اینها شامل هزینه های زمان وکالت می شود. *

• موافقم

خدمات پکیج: قیمت خدمات پکیج کمتر از قیمتی است که اگر بخواهید برای هر سرویس جداگانه بپردازید، می پردازید. انجام برخی از خدمات در یک پکیج ممکن است به دلیل شرایط پرونده شما امکان پذیر نباشد. در صورت عدم نیاز و یا غیرممکن بودن انجام کلیه خدمات در یک پکیج، بازپرداخت جزئی صادر نخواهد شد. شما همیشه می توانید هزینه معمولی را پرداخت کنید و برای یک پکیج ثبت نام نکنید. *

• موافقم

مالیات ها: مالیات های مربوط به کارمزدها و برخی پرداخت ها یا سایر هزینه ها از شما کسر می شود. این مالیات ممکن است در هزینه ذکر شده در بالا لحاظ شود یا نشود، لطفاً شرایط و ضوابط خدماتی را که انتخاب می‌کنید به دقت بخوانید. *

• موافقم

ذخیره سازی در فضای ابری: این شرکت از برنامه های مبتنی بر ابر برای ذخیره فایل های مشتری و سوابق کاری استفاده می کند. برخی از این برنامه ها ممکن است از سرورهایی استفاده کنند که در خارج از کانادا قرار دارند. شما تصدیق می کنید که این برنامه ها ممکن است خطراتی را برای امنیت اطلاعات شما ایجاد کنند. *

• موافقم

هزینه خدمات فوری: اگر سرویسی که درخواست می‌کنید یک سرویس فوری باشد، ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که 30٪ اضافی از هزینه‌های ذکر شده دریافت کنیم. قبل از شروع کار روی پرونده شما، هزینه اضافی را با شما در میان خواهیم گذاشت. *

• موافقم

این فیلد الزامی است.

هزینه بیومتریک: برای درخواست های مهاجرت، هرکسی که نتایج بیومتریک معتبری ندارد باید 85 دلار برای گرفتن آن بپردازد. *

• موافقم

تغییر هزینه‌های دولتی: اگر در هر زمانی قبل از تکمیل پرونده شما، هر یک از هزینه‌های درخواست، هزینه‌های دولتی یا مالیات افزایش یابد، شما مسئول پرداخت ما به التفاوت بین آنچه قبلاً پرداخت کرده‌اید و هزینه‌های جدید هستید. *

• موافقم

پیش‌فرض: در مورد پرداخت‌های اقساطی، در صورت از دست دادن هر یک از پرداخت‌ها، کل موجودی معوق سررسید می‌شود. *

• موافقم

قراردادهای هزینه ثابت (قراردادهای پیش پرداخت حق الوکاله): قبل از کار بر روی پرونده خود، اگر درخواست بازپرداخت کنید، ما بازپرداخت کامل را برای شما صادر می کنیم. اگر ما روی پرونده شما کار کرده باشیم و شما به طور یکجانبه قراردادها را لغو کنید، به ازای هر ساعت کار ما روی پرونده شما با نرخ ساعتی 400 دلار به اضافه مالیات های قابل اعمال هزینه از شما دریافت می شود. ما در حال حاضر فقط برای درخواست پناهندگی و درخواست های پکیجی پناهندگی امکان پرداخت اقساطی ارائه می دهیم و در آینده ممکن است برای سایر خدمات نیز پرداخت اقساطی ارائه دهیم. برای پکیج‌های اقساطی، در ابتدا یک فاکتور صادر می‌کنیم و پس از پرداخت اقساط شما را در قبال آن فاکتور پرداخت نشده اعمال می‌کنیم. هزینه های اضافی برای شرایط استثنایی به شرح زیر اعمال می شود. *

• موافقم

شرایط استثنایی: هزینه های ذکر شده در بالا برای خدمات هزینه ثابت برای برنامه های معمولی است. پاسخ به نامه‌های افسران ویزا ، ارائه بیش از یک به‌روزرسانی در فرآیند درخواست ویزای اقامت موقت قبل از اولین رأی، پاسخ به موارد عدم پذیرش، و سایر وظایف عادی فوق‌العاده با نرخ 400 دلار در ساعت محاسبه می‌شود. *

• موافقم

مجوز انتشار اطلاعات و دریافت دستورالعمل ها: از شما می خواهم اطلاعات درخواست من را به اشتراک بگذارید و دستورالعمل ها را از شخص زیر دریافت کنید.

  اولین

  آخرین

ایمیل نماینده مجاز

امضا – رضایت: اگر می‌خواهید ما بر اساس آنچه در بالا توضیح داده شد پیش برویم، لطفاً این توافقنامه را امضا کرده و آن را به همراه یک مبلغ پیش پرداخت در مجموع موارد فوق به ما برگردانید. من موافقت می کنم که این وب سایت اطلاعات ارسالی من را ذخیره کند تا بتوانند به درخواست من پاسخ دهند. *

Call Us Now
WhatsApp