آیا برای رسیدگی به یک اختلاف به یک وکیل دعاوی کوچک نیاز دارید؟

وکلای دعاوی کوچک Pax Law می توانند به شما در روند حقوقی دعاوی کوچک در دادگاه کمک کنند.

ما به روش‌های شفاف صدور صورت‌حساب، تاریخچه مشتری محور و ممتاز بودن و توانایی خود در نمایندگی اثربخش از مشتریان خود در دادگاه افتخار می‌کنیم.

وکلای دادگاه دعاوی کوچک در Pax Law می توانند در موارد زیر به شما کمک کنند:

1. شروع یک اقدام برای دعاوی کوچک.

2. پاسخ به یک اقدام دعاوی کوچک.

3. طرح دعوای متقابل.

4. آمادگی و حضور در جلسه حل و فصل.

5. تهیه و ابلاغ زونکن دادگاه

6. وکالت در دادگاه.

تمام خدمات دادگاه دعاوی کوچک ما هم در قالب سنتی، ساعتی و هم در قالب پرداخت مدرن و با هزینه ثابت در دسترس است.

اخطار: اطلاعات موجود در این صفحه برای کمک به خواننده ارائه شده است و جایگزینی برای مشاوره حقوقی از یک وکیل واجد شرایط نیست.

صلاحیت دادگاه دعاوی کوچک

اختلافات بین 5000 تا 35000 دلار

اختلافات بیش از 35000 دلار یا کمتر از 5000 دلار

اختلافات قراردادی

پرونده های حقوقی تهمت و افترا

اختلاف میان مشاغل

مسائل اجاره مسکونی

موضوعات بدهی و وصول وجه

دعوای ایذائی

دادگاه دعاوی کوچک دادگاهی با صلاحیت ذاتی نیست. بنابراین، مسائلی وجود دارد که نمی‌توانید در دعاوی کوچک با به آنها رسیدگی کنید.

قابل توجه ترین مواردی که دادگاه دعاوی کوچک صلاحیت رسیدگی به آنها را ندارد، دعاوی با ارزش پولی بیش از 35000 دلار یا دعاوی با ارزش کمتر از 5000 دلار است. علاوه بر این، اگر ادعای شما در مورد تهمت، افترا و دعوای ایذائی باشد.

چه دعاوی معمولاً در دادگاه دعاوی کوچک دیده می شود؟

با این حال، فراتر از صلاحیت دادگاه دعاوی کوچک، مهم است که بررسی کنیم که معمولاً چه دعاوی در مقابل قاضی دادگاه دعاوی کوچک مطرح می شود. قضات دادگاه دعاوی کوچک با دعاوی که معمولاً در برابر آنها مطرح می شود بیشتر آشنا هستند و احتمالاً آنها را به روشی قابل پیش بینی حل و فصل می کنند.

دادگاه دعاوی کوچک معمولاً به موارد زیر رسیدگی می کند:

• دعاوی ساختمانی/پیمانکاری

• دعوای حقوقی بر سر بدهی های پرداخت نشده

• دعاوی حقوقی بر سر اموال شخصی

• اقدامات آسیب های کوچک شخصی

• ادعای تقلب

• دعاوی نقض قرارداد

مراحل رسیدگی به دعاوی کوچک چیست؟

طرح دعوا

شاکیان


در صورتی که خوانده ها در مهلت مقرر پاسخی به ادعای خود ندهند، شاکیان می توانند برای اخذ حکم غیبت به دادگاه مراجعه کنند.


جلسه حل و فصل

پس از اینکه همه دادخواستها بایگانی و ابلاغ شد، طرفین باید منتظر بمانند تا دادگاه دعاوی کوچک برای تعیین یک جلسه حل و فصل برنامه ریزی کند.
دفاتر مختلف جدول زمانی خاص خود را دارند، اما به طور متوسط، یک کنفرانس جلسه حل و فصل 3 تا 6 ماه پس از ثبت و ارائه درخواست ها برگزار می شود.
در جلسه حل و فصل، طرفین به طور غیر رسمی با یک قاضی دادگاه ملاقات خواهند کرد تا در مورد پرونده بحث کنند. قاضی سعی خواهد کرد برای حل و فصل اختلاف بین طرفین میانجیگری کند.
در صورت عدم امکان سازش، قاضی در مورد اسناد و شهود طرفین در دادگاه صحبت می کند. به طرفین دستور داده می‌شود که زونکن های سند، از جمله هر سندی را که قصد دارند در رسیدگی به آن تکیه کنند، ایجاد کنند و آن اسناد را تا تاریخ مشخصی مبادله کنند. همچنین ممکن است به طرفین دستور داده شود که اظهارات شاهد را مبادله کنند.
پس از جلسه حل و فصل، طرفین باید در روز دیگری برای تشکیل جلسه به دادگاه بروند.

تبادل زونکن سند

طرفین باید تمام اسناد خود را جمع آوری کرده و آنها را در زونکنها ساماندهی کنند. باید پیش از موعد مقرر در جلسه حل و فصل ، زونکن ها به طرف مقابل تحویل داده شوند.

اگر زونکن ها به موقع مبادله نشود، طرفین باید از دادگاه درخواست کنند تا دستوری مبنی بر مبادله زونکن در تاریخ دیگری به آنها بدهد.


یک طرف نمی تواند به هیچ سندی که در زونکن سند آنها در دادگاه گنجانده نشده است استناد کند.


رسیدگی

در طول رسیدگی برنامه ریزی شده، طرفین می توانند:

• در دادگاه حاضر شوند و شخصاً به عنوان شاهد شهادت دهند.

• افراد دیگر را برای شهادت به عنوان شاهد فراخوانند.

• از شاهدان طرف مقابل استنطاق کنند.

• مدارک را به دادگاه ارائه و آنها را در پرونده به عنوان اسناد ثبت کنند.

• دلایل قانونی و واقعی در مورد اینکه چرا دادگاه باید دستور مورد نظر را به آنها بدهد بیاورند.

برنامه های پیش از رسیدگی و پس از رسیدگی

بر اساس پرونده خود، ممکن است لازم باشد قبل یا بعد از رسیدگی به دادگاه مراجعه کنید. به عنوان مثال، اگر خوانده شما پاسخی به اعلامیه ادعای شما ارائه نکرده باشد، می توانید برای یک حکم غیابی درخواست دهید.

هزینه استخدام وکیل دعاوی کوچک چقدر است؟

هزینه وکلا به طور کلی در یکی از سه شکل زیر است:

ساعتی

• حقوق وکیل بر اساس مدت زمانی که در پرونده صرف می کنند پرداخت می شود.

• نیاز به یک مبلغ پیش پرداخت دارد که قبل از انجام هر کاری به وکیل پرداخت شود.

• خطرات دعوی قضایی بیشتر توسط مشتری بر عهده گرفته می شود.

• موکل از هزینه های دعوی در ابتدای پرونده اطلاعی ندارد.

بر اساس احتمال

• درصدی از پولی که موکل در دادگاه برنده می شود به وکیل پرداخت می شود.

• نیازی به پرداخت پولی از قبل به وکیل ندارد.

• برای وکیل مخاطره آمیز است اما برای موکل خطر کمی دارد.

• موکل از هزینه های دعوی در ابتدای پرونده اطلاعی ندارد.

هزینه پکیج به صورت ثابت

• به وکیل یک حق الزحمه ثابت پرداخت می شود که در ابتدا توافق شده است.

• مستلزم پرداخت مبلغ پیش پرداخت قبل از انجام هر کاری به وکیل می باشد.

• موکل و وکیل هر دو دارای خطرات دعوی قضایی هستند.

• موکل از هزینه های دعوی در ابتدای پرونده مطلع است.

وکلای دعاوی کوچک Pax Law می توانند به صورت ساعتی یا با هزینه ثابت به شما کمک کنند. خلاصه ای کلی از برنامه کارمزد ثابت ما در جدولی در پایین این بخش آمده است.

لطفاً توجه داشته باشید که جدول زیر هزینه‌های پرداختی (هزینه‌هایی که از جیب شما پرداخت می‌شود، مانند هزینه‌های بایگانی یا خدمات) را در نظر نمی‌گیرد.

هزینه های تعیین شده در زیر برای اقدامات معمول دعاوی کوچک اعمال می شود. ما این حق را برای خود محفوظ می داریم که بر اساس پیچیدگی پرونده شما، هزینه های ثابت مختلفی را دریافت کنیم.

وکلای ما می توانند در اولین جلسه شما با ما یک پیشنهاد ثابت برای کار شما ارائه دهند.

خدماتهزینهشرح
پیش نویس لایحه800 دلارما با شما ملاقات خواهیم کرد تا اسناد شما را بررسی کنیم و پرونده شما را درک کنیم. پیش نویس لایحه ادعایی را از طرف شما تهیه می کنیم. این قیمت شامل ارسال پاسخ به لایحه برای شما نمی شود. اگر از ما بخواهید سند را ثبت کنیم، پرداخت های اضافی اعمال خواهد شد.
پیش نویس پاسخ به دعوا800 دلارما با شما ملاقات خواهیم کرد تا اسناد شما را بررسی کنیم، از جمله هرگونه درخواستی که به شما ارائه شده است. برای درک موضع تان در مورد پرونده بحث خواهیم کرد. ما از طرف شما یک پاسخ به لایحه تهیه خواهیم کرد. این قیمت شامل ارسال پاسخ به لایحه برای شما نمی شود. اگر از ما بخواهید سند را ثبت کنیم، پرداخت های اضافی اعمال خواهد شد.
تهیه پیش نویس پاسخ به دعوا و ادعای متقابل1200 دلارما با شما ملاقات خواهیم کرد تا اسناد شما را بررسی کنیم، از جمله هرگونه درخواستی که به شما ابلاغ شده است. ما در مورد پرونده بحث خواهیم کرد تا مورد شما را درک کنیم. ما یک پاسخ به لایحه و یک دعوای متقابل از طرف شما تهیه خواهیم کرد. این قیمت شامل ارسال پاسخ به لایحه برای شما نمی شود. اگر از ما بخواهید سند را ثبت کنیم، پرداخت های اضافی اعمال خواهد شد.
آمادگی و حضور در جلسه حل و فصل1000 دلارما با شما ملاقات خواهیم کرد تا پرونده شما و دعاوی شما را درک کنیم. ما به شما در جمع آوری اسنادی که باید برای جلسه حل و فصل به دادگاه ارسال کنید، کمک خواهیم کرد. ما با شما در جلسه حل و فصل شرکت خواهیم کرد و در طول آن نماینده شما خواهیم بود. اگر موضوع حل نشد، ما در جلسه تعیین وقت برای شما حاضر می شویم و تاریخ رسیدگی را تعیین می کنیم.
تهیه و ابلاغ اسناد (مشروط به ارائه اسناد توسط شما)800 دلارما اسنادی را که قصد دارید به دادگاه ارائه دهید بررسی خواهیم کرد و در مورد کفایت آنها و اینکه آیا مدارک اضافی مورد نیاز است به شما توصیه خواهیم کرد. ما 4 زونکن رسیدگی یکسان را برای شما آماده خواهیم کرد. این سرویس شامل زونکن رسیدگی طرف مقابل شما نمی شود.
رسیدگی به دعاوی با ارزش بین 10 هزار تا 20 هزار دلار3 هزار دلارآماده سازی، حضور و نمایندگی از شما در دادگاه دعاوی کوچک تان این هزینه مشروط به این است که طول دوره رسیدگی طبق برنامه دو روز یا کمتر باشد.
رسیدگی به دعاوی با ارزش بین 20 هزار تا 30 هزار دلار3500 دلارآماده سازی، حضور و نمایندگی از شما در دادگاه دعاوی کوچک تان این هزینه مشروط به این است که طول دوره رسیدگی طبق برنامه دو روز یا کمتر باشد.
رسیدگی به دعاوی با ارزش بین 30 هزار تا 35 هزار دلار4000 دلارآماده سازی، حضور و نمایندگی از شما در دادگاه دعاوی کوچک تان این هزینه مشروط به این است که طول دوره رسیدگی طبق برنامه دو روز یا کمتر باشد.
درخواست ها در دادگاه و سایر مراجع800 تا 2000 دلارهزینه دقیقی که باید بر اساس ماهیت موضوع شما مورد مذاکره قرار گیرد درخواست‌ها و مواردی که می‌توانند تحت این دسته قرار گیرند، درخواست‌هایی برای کنار گذاشتن احکام غیابی، اصلاح سایر دستورات دادگاه، به تعویق انداختن تاریخ دادگاه و جلسات پرداخت هستند.
* 12% مالیات غیرمستقیم و مالیات استانی علاوه بر هزینه های موجود در این جدول دریافت می شود.

آیا برای دادگاه دعاوی کوچک به وکیل نیاز دارم؟

خیر

اگر تمایل و توانایی دارید:

وقت و تلاش را برای یادگیری قوانین دادگاه دعاوی کوچک اختصاص دهید.

• هر دفعه که برای پیشبرد پرونده خود لازم است در دفتر ثبت دعاوی کوچک حوزه قضایی خود شرکت کنید. و

• متون پیچیده حقوقی را بخوانید و درک کنید.

سپس، می توانید به طور مؤثر در دادگاه دعاوی کوچک خود را نمایندگی کنید. با این حال، اگر ویژگی‌های فوق را ندارید، توصیه می‌کنیم که خودتان به تنهایی در دادگاه شرکت نکنید.


اگر به دلیل اشتباه، سوء تفاهم یا درک نادرست، خودتان پرونده تان را پیش برید و پرونده را ببازید، نمی‌توانید عدم مشاوره یک وکیل دعاوی کوچک را به عنوان دلیلی برای تجدیدنظر در مورد ضرر ادعا کنید.


سوالات متداول

آیا برای دادگاه دعاوی کوچک به وکیل نیاز دارم؟

اگر مایل هستید و می توانید زمان زیادی را صرف یادگیری قوانین و قوانین دادگاه کنید، می توانید خودتان در دادگاه دعاوی کوچک شرکت کنید. با این حال، توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری برای وکالت با یک وکیل واجد شرایط صحبت کنید.

ارزش دعاوی در دادگاه دعاوی کوچک در بریتیش کلمبیا چقدر است؟

دادگاه دعاوی کوچک در بریتیش کلمبیا به برخی اختلافات در مورد مبالغی بین 5001 تا 35000 دلار رسیدگی می کند.

چگونه شخصی را به دادگاه دعاوی کوچک ببرم؟

شما می توانید با تهیه پیش نویس لایحه دعوی و ثبت آن، همراه با آدرسی برای فرم خدمات، در دفتر ثبت دادگاه دعاوی کوچک، اقدام به طرح دعاوی کوچک کنید.

حداکثر مبلغ دادگاه دعاوی کوچک چقدر است؟

در بریتیش کلمبیا ، حداکثر مبلغی که می توانید در دادگاه دعاوی کوچک ادعا کنید 35000 دلار است.

رویه دادگاه دعاوی کوچک چیست؟

قوانین دادرسی دادگاه دعاوی کوچک پیچیده و طولانی است، اما می توانید فهرستی از تمام قوانین را در وب سایت دولت استانی به آدرس زیر بیابید: Small Claims Rules.

آیا می توانید حق الزحمه / هزینه های حقوقی وکیل خود را در دادگاه دعاوی کوچک درخواست کنید؟

خیر. در بریتیش کلمبیا، نمی توانید هزینه های حقوقی خود را در دادگاه دعاوی کوچک بخواهید. با این حال، دادگاه می تواند هزینه های معقول شما مانند هزینه ترجمه، هزینه پست و غیره را به شما بدهد.

حق الزحمه وکلای دادگاه دعاوی کوچک چقدر است؟

هر وکیلی حق الزحمه خود را تعیین می کند. با این حال، Pax Law یک طرح هزینه ثابت برای اقدامات دعاوی کوچک دارد که می توانید در وب سایت ما آن را بررسی کنید.

آیا می توانم دعوای دادگاه دعاوی کوچک را به صورت آنلاین به ثبت برسانم؟

خیر. فقط وکلا می توانند اسناد دادگاه دعاوی کوچک را به صورت آنلاین به ثبت برسانند. با این حال، می توانید یک دادخواست آنلاین برای مبالغ کمتر از 5000 دلار در دادگاه حل و فصل دعاوی مدنی شروع کنید.

آیا یک مددیار حقوقی می تواند من را در دادگاه دعاوی کوچک نمایندگی کند؟

خیر. در سال 2023، فقط وکلا می توانند در دادگاه بریتیش کلمبیا از شما وکالت کنند. با این حال، اگر شما یک وکیل دارید، آنها ممکن است یک وکیل تعیین شده را بفرستند که از طرف آنها در برخی جلسات دادگاه شرکت کند.

آیا می توانم مستاجر خود را برای اجاره پرداخت نشده به دادگاه دعاوی کوچک ببرم؟

خیر. ابتدا باید از طریق شعبه اختلافات اجاره مسکونی اقدام کنید و حکم شعبه اختلافات اجاره مسکونی را برای اجاره پرداخت نشده دریافت کنید. شما می توانید آن حکم را در دادگاه دعاوی کوچک اجرا کنید.

هزینه طرح دعوی در دادگاه دعاوی کوچک چقدر است؟

هزینه های ثبت ادعاهای کوچک برای دعاوی بیش از 3000 دلار عبارتند از:

1. لایحه: 156 دلار

2. پاسخ به لایحه: 50 دلار

3. ادعای متقابل: 156 دلار

چگونه شخصی را به دادگاه دعاوی کوچک در بریتیش کلمبیا ببرم؟

شروع یک اقدام در دادگاه دعاوی کوچک

1. لایحه را آماده کنید

شما باید با استفاده از فرم های ارائه شده توسط دادگاه استانی بریتیش کلمبیا، لایحه را تهیه کنید.

2. فایل لایحه و آدرس برای فرم خدمات

شما باید لایحه و آدرس فرم خدمات خود را در دفتر ثبت دعاوی کوچک به نزدیکترین محل زندگی خوانده یا محل وقوع معامله یا رویدادی که منجر به اختلاف شده است، ارسال کنید.

3. ابلاغ لایحه

شما باید لایحه را به روشی که در قاعده 2 قواعد دعاوی کوچک ذکر شده است به همه خوانده های نامبرده ابلاغ کنید.

4. ابلاغیه را ثبت کنید

شما باید ابلاغیه(گواهی خدمات) تکمیل شده خود را در دفتر ثبت اسناد ثبت کنید.

Call Us Now
WhatsApp