با امضای قرارداد پیش از ازدواج از حقوق خود محافظت کنید

امروز، شما و همسر آینده‌تان خوشحال هستید و نمی‌توانید ببینید که چگونه این احساسات لطیف تغییر خواهند کرد. اگر کسی به شما پیشنهاد کند که یک قرارداد پیش از ازدواج را در نظر بگیرید تا به نحوه تعیین دارایی ها، بدهی ها و حمایت ها در صورت جدایی یا طلاق آینده بپردازید، به نظرتان بی عاطفه می رسد. اما افراد می‌توانند با گسترش زندگی‌شان تغییر کنند، یا حداقل آنچه در زندگی می‌خواهند تغییر کند. به همین دلیل است که هر زوجی نیاز به یک قرارداد پیش از ازدواج دارد.

قرارداد پیش از ازدواج موضوعات زیر را پوشش می دهد:

  • دارایی جداگانه شما و شریکتان.
  • دارایی مشترک شما و شریکتان.
  • تقسیم اموال پس از جدایی.
  • حمایت از همسر پس از جدایی.
  • حقوق هر یک از طرفین نسبت به دارایی طرف دیگر پس از جدایی.
  • دانش و انتظارات هر یک از طرفین در زمان امضای قرارداد پیش از ازدواج.

بند 44 قانون خانواده بیان می‌کند که توافقات مربوط به ترتیبات فرزندپروری تنها در صورتی معتبر است که در زمان جدایی والدین یا پس از جدایی آنها انجام شده باشد. بنابراین، قراردادهای پیش از ازدواج عموماً مسائل مربوط به حمایت از فرزندان و والدین را پوشش نمی دهند.

در حالی که برای پیش نویس قرارداد پیش از ازدواج نیازی به کمک وکیل ندارید، ما قویاً توصیه می کنیم که از مشاوره و کمک وکلا استفاده کنید. این به این دلیل است که ماده 93 قانون خانواده به دادگاه ها اجازه می دهد توافقاتی را که اساساً ناعادلانه هستند کنار بگذارند. کمک وکلا احتمال اینکه قراردادی که امضا می کنید توسط دادگاه در آینده کنار گذاشته شود را کاهش می دهد.

در حالی که گفتگو در مورد گرفتن یک قرارداد پیش از ازدواج ممکن است دشوار باشد، شما و همسرتان شایسته آرامش و امنیت هستید که یک قرارداد پیش از ازدواج می تواند به همراه داشته باشد. ما هم مثل شما امیدواریم هرگز به آن نیاز نداشته باشید.

وکلای Pax Law بر محافظت از حقوق و دارایی های شما متمرکز هستند، مهم نیست در این مسیر چه اتفاقی می افتد. می‌توانید روی ما حساب کنید تا به شما کمک کنیم این فرآیند را تا حد امکان مؤثر و دلسوزانه طی کنید تا بتوانید روی روز سرنوشت ساز خود تمرکز کنید.

برای تعیین وقت مشاوره با وکیل خانواده Pax Law ، امیر قربانی تماس بگیرید.

سوالات متداول

هزینه یک قرارداد  پیش از ازدواج  دربریتیش کلمبیا  چقدر است؟

بسته به وکیل و شرکت، یک وکیل ممکن است بین 200 تا 750 دلار در ساعت برای کارهای حقوقی خانواده هزینه دریافت کند. برخی از وکلا هزینه ثابتی را دریافت می کنند.

به عنوان مثال، در Pax Law  ما هزینه ثابتی معادل 3000 دلار + مالیات برای پیش‌نویس قرارداد پیش از ازدواج/ازدواج/قرارداد زندگی مشترک دریافت می‌کنیم.

هزینه قرارداد  پیش از ازدواج در کانادا چقدر است؟

بسته به وکیل و شرکت، یک وکیل ممکن است بین 200 تا 750 دلار در ساعت برای کارهای حقوقی خانواده هزینه دریافت کند. برخی از وکلا هزینه ثابتی را دریافت می کنند.

به عنوان مثال، در Pax Law  ما هزینه ثابتی معادل 3000 دلار + مالیات برای پیش‌نویس قرارداد پیش از ازدواج/ازدواج/قرارداد زندگی مشترک دریافت می‌کنیم.

آیا قراردادهای پیش از ازدواج در بریتیش کلمبیا قابل اجرا هستند؟

بله، قراردادهای پیش از ازدواج، قراردادهای زندگی مشترک و قراردادهای ازدواج در بریتیش کلمبیا قابل اجرا هستند. اگر یکی از طرفین معتقد است که یک توافق اساساً برای آنها ناعادلانه است، می توانند برای لغو آن به دادگاه مراجعه کنند. با این حال، کنار گذاشتن توافق آسان، سریع یا کم هزینه نیست.

چگونه در ونکوور قرارداد پیش از ازدواج بگیرم؟

برای تهیه یک قرارداد پیش از ازدواج برای شما در ونکوور، باید یک وکیل خانواده داشته باشید. حتماً از یک وکیل با تجربه و دانش در تنظیم قراردادهای پیش از ازدواج استفاده کنید، زیرا قراردادهایی که پیش نویس ضعیفی دارند بیشتر کنار گذاشته می شوند.

آیا قرارداد پیش از ازدواج می تواند  در دادگاه از شما دفاع کند؟

بله، قراردادهای پیش از ازدواج، زندگی مشترک و ازدواج اغلب در دادگاه مطرح می شود. اگر یکی از طرفین معتقد است که یک توافق اساساً برای آنها ناعادلانه است، می توانند برای لغو آن به دادگاه مراجعه کنند. با این حال، روند کنار گذاشتن توافق آسان، سریع یا کم هزینه نیست.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: https://www.paxlaw.ca/2022/08/05/setting-aside-a-prenuptial-agreement/

آیا قرارداد پیش از ازدواج ایده خوبی است؟

بله. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که در یک دهه، دو دهه یا حتی بیشتر در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. بدون مراقبت و برنامه ریزی در زمان حال، در صورت از هم گسیختگی رابطه، یکی از زوجین یا هر دو در تنگناهای مالی و حقوقی شدیدی قرار می گیرند. جدایی که در آن همسران بر سر اختلافات ملکی به دادگاه مراجعه می کنند می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد، حل آن سال ها طول بکشد، باعث ناراحتی روانی شود و به اعتبار طرفین آسیب برساند. همچنین می تواند منجر به تصمیماتی در دادگاه شود که طرفین را تا پایان عمر در موقعیت های مالی دشواری قرار دهد. برای اطلاعات بیشتر بخوانید: https://www.paxlaw.ca/2022/07/17/cohabitation-agreements/

آیا در بریتیش کلمبیا به قرارداد قبل از ازدواج نیاز دارم؟

در بریتیش کلمبیا نیازی به قرارداد پیش از ازدواج ندارید، اما گرفتن آن ایده خوبی است. بله. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که در یک دهه، دو دهه یا حتی بیشتر در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. بدون مراقبت و برنامه ریزی در زمان حال، در صورت از هم گسیختگی رابطه، یکی از زوجین یا هر دو در تنگناهای مالی و حقوقی شدیدی قرار می گیرند. جدایی که در آن همسران بر سر اختلافات ملکی به دادگاه مراجعه می کنند می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد، حل آن سال ها طول بکشد، باعث ناراحتی روانی شود و به اعتبار طرفین آسیب برساند. همچنین می تواند منجر به تصمیماتی در دادگاه شود که طرفین را تا پایان عمر در موقعیت های مالی دشواری قرار دهد.

آیا می توان قرارداد پیش ازدواج را نپذیرفت؟

بله. در صورتی که از نظر دادگاه اساساً ناعادلانه باشد، می توان قرارداد پیش از ازدواج را کنار گذاشت.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: https://www.paxlaw.ca/2022/08/05/setting-aside-a-prenuptial-agreement/

آیا می توانید بعد از ازدواج در کانادا قرارداد پیش از ازدواج  بگیرید؟

بله، شما می توانید پس از ازدواج یک توافقنامه داخلی تهیه کنید، نام آن به جای ازدواج قبل از ازدواج، توافقنامه ازدواج است، اما اساسا می تواند همه موضوعات مشابه را پوشش دهد.

در قرارداد پیش از ازدواج  چه مواردی را باید در نظر بگیرید؟

تفکیک دارایی ها و بدهی ها، ترتیبات والدینی برای فرزندان، مراقبت و حضانت از فرزندان در صورتی که شما و همسرتان هر دو مرگ فرزندتان فوت کنید. اگر شرکتی دارید که سهامدار عمده یا تنها مدیر آن هستید، باید برنامه ریزی انتصاب جانشین برای آن شرکت را نیز در نظر داشته باشید.

آیا می توان قرارداد پیش از ازدواج  را پس از ازدواج امضا کرد؟

بله، شما می توانید پس از ازدواج یک قرارداد داخلی تهیه و اجرا کنید، نام آن قرارداد ازدواج است نه قبل از ازدواج، اما اساسا می تواند تمام موضوعات مشابه را پوشش دهد.

Call Us Now
WhatsApp