تغییرات شرکت چیست؟

تغییرات شرکتی می تواند شامل تعدادی از فرآیندهای قانونی باشد که به منظور تغییر ساختار، مدیریت یا مالکیت یک شرکت برای هر هدفی از جمله جلوگیری از ورشکستگی، افزایش سودآوری، حمایت از سهامداران و غیره است. اگر در حال بررسی تغییرات در شرکت خود هستید، یا اگر حسابدار شما یا مشاور حرفه ای دیگری چنین تغییراتی را توصیه کرده است و در مورد چگونگی ادامه آن سؤالی دارید، یک قرار مشاوره با Pax Law  تنظیم کنید تا تغییرات را با وکلای کسب و کار آگاه ما در میان بگذارید.

انواع مختلف تغییرات شرکتی

ادغام و تملک

ادغام زمانی اتفاق می افتد که دو شرکت به هم می پیوندند و به یک شخصیت حقوقی تبدیل می شوند. تملک زمانی است که یک کسب و کار تجارت دیگری را، معمولاً از طریق خرید سهام و به ندرت از طریق خرید دارایی، تصاحب می کند. هر دوی این موارد ادغام و تملک می توانند فرآیندهای حقوقی پیچیده ای باشند و ما قویاً توصیه می کنیم که بدون حمایت قانونی اقدام به انجام آنها نکنید، زیرا انجام این کار ممکن است منجر به زیان های پولی و پیگیری های قانونی علیه مشاغل یا مدیران آنها شود.

انحلال ها

انحلال فرآیند «منحل کردن» یک شرکت یا تعطیل کردن آن است. در طول فرآیند انحلال، مدیران شرکت باید اطمینان حاصل کنند که شرکت تمام تعهدات خود را پرداخت کرده است و هیچ بدهی معوقه ای ندارد قبل از اینکه اجازه انحلال شرکت داده شود. کمک یک وکیل می تواند تضمین کند که روند انحلال بدون مشکل پیش می رود و در آینده مشمول مسئولیتی نخواهید بود.

نقل و انتقالات دارایی

انتقال دارایی زمانی است که شرکت شما برخی از دارایی های خود را به واحد تجاری دیگری می فروشد یا برخی از دارایی ها را از واحد تجاری دیگری خریداری می کند. نقش یک وکیل در این فرآیند این است که اطمینان حاصل کند که یک قرارداد قانونی قابل اجرا بین طرفین وجود دارد، انتقال دارایی ها بدون مشکل انجام می شود و دارایی های به دست آمده در واقع به تجارت فروش تعلق دارند (به جای تامین مالی یا اجاره).

تغییر نام شرکت

یک باز سازمان دهی شرکتیِ نسبتاً ساده، تغییر نام یک شرکت یا به دست آوردن یک نام با «اعلام رسمی تغییر نام یک کسب و کار»  («dba»)  برای شرکت است. وکلای Pax Law می توانند در این فرآیند به شما کمک کنند.

تغییرات ساختار سهام شرکت ها

ممکن است لازم باشد ساختار سهام شرکت خود را به دلایل مالیاتی تغییر دهید، حقوق کنترلی را در شرکت بر اساس نیاز خود و شرکای تجاری خود توزیع کنید، یا از طریق فروش سهام، سرمایه جدیدی را افزایش دهید. تغییر ساختار سهام شرکتی نیازمند آن است که مجمع سهامداران را تشکیل دهید، یک تصمیم یا قطعنامه ویژه سهامداران را در این زمینه تصویب کنید، یک آگهی اصلاحی مواد تنظیم کنید و اساسنامه شرکت خود را تغییر دهید. وکلای Pax Law  می توانند در این فرآیند به شما کمک کنند.

تغییرات بندهای اساسنامه شرکت

تغییر اساسنامه یک شرکت ممکن است برای اطمینان از این باشد که شرکت می‌تواند در خط جدیدی از تجارت کار کند، یا برای رضایت شرکای تجاری جدید از اینکه امور شرکت مرتب است، یا اعمال تغییرات در ساختار سهام شرکت، لازم باشد. برای تغییر قانونی اساسنامه شرکت باید یک تصمیم عادی یا خاص از سهامداران تصویب کنید. وکلای Pax Law می توانند در این فرآیند به شما کمک کنند.

سوالات متداول

آیا برای تغییرات شرکت خود به وکیل نیاز دارم؟

شما نیازی به وکیل ندارید، اما ما قویاً توصیه می کنیم تغییرات شرکت خود را با کمک یک دستیار حقوقی انجام دهید، زیرا می تواند از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کند.

هدف اصلی تغییرات در شرکت چیست؟

تغییرات شرکتی انواع مختلفی دارد و هر نوع آن می تواند اهداف مختلفی داشته باشد. به طور خلاصه، تغییرات شرکت ها ابزاری برای جلوگیری از ورشکستگی، افزایش سودآوری و تنظیم امور شرکت به نحوی است که بیشترین سود را برای سهامداران خود داشته باشد.

چند نمونه از تغییرات شرکت ها چیست؟

برخی از نمونه‌های تغییرات عبارتند از: تغییر هویت، تغییر در سهامداران یا روسا، تغییر در اساسنامه شرکت، انحلال، ادغام و تملک، و افزایش سرمایه.

هزینه تغییرات شرکت چقدر است؟

این بستگی به اندازه شرکت، پیچیدگی تغییرات، به روز بودن سوابق شرکت و اینکه آیا از خدمات یک وکیل استفاده می کنید یا خیر، دارد.

Call Us Now
WhatsApp