وکلای مدافع جنایی ما از انواع اتهامات تعرض دفاع می کنند، که ممکن است شامل موارد زیر باشد: تعرض (معمول)، خشونت خانگی، ضرب و شتم منجر به آسیب بدنی (ACBH) ، حمله با سلاح، تجاوز جنسی، یا ضرب و جرح شدید.

اخطار: اطلاعات موجود در این صفحه برای کمک به خواننده ارائه شده است و جایگزینی برای مشاوره حقوقی از یک وکیل واجد شرایط نیست.

حمله

تعرض یا تهدید به حمله نام عمومیِ یک جرم تحت بخش 266 قانون جزا است.

اگر فردی عمداً بدون رضایت شخص دیگری به زور متوسل شود، مرتکب تعرض شده است. این کار می تواند به طور مستقیم یا غیر مستقیم انجام شود. همچنین ممکن است فردی در صورت تلاش یا تهدید به اعمال زور نسبت به شخص دیگری مرتکب تعرض شود.
تعریف گسترده تعرض در قانون جزا، ارتکاب تعرض را بسیار آسان می کند. اساساً هرگونه تماس با شخص دیگری بدون رضایت او برای متهم شدن شخص کافی است. این شامل یک فشار یا هل دادن ساده هم می شود. حتی فقط یک حرکت فیزیکی نسبت به شخص دیگری ممکن است منجر به طرح اتهام تعرض علیه شما شود.
اگرچه آستانه نهایی تعرض خیلی بالا نیست، اما بسیار مهم است که الزامات مربوط به آن را درک کنید. به عنوان مثال: اعمال زور به چه معناست؟ قصد چیست؟ تلاش یا تهدید چیست؟ منظور از رضایت چیست؟
وکیل مدافع جنایی ما، لوکاس پیرس، می‌تواند با شما ملاقات کند، به شرایط شما گوش دهد و به شما مشاوره حقوقی بدهد تا اگر نگران هستید که متهم به تعرض شده‌اید یا ممکن است متهم شوید، چه کاری انجام دهید.

خشونت خانگی

اگرچه در قانون جزایی بخش خاصی در رابطه با خشونت خانگی وجود ندارد، اما در سال های اخیر، تغییرات زیادی در سیاست ها ایجاد شده است که اکنون انواع خاصی از تعرض را به عنوان خشونت خانگی توصیف می کند. در نتیجه، برخی از دستورات پلیس و دولت ماهیت منحصر به فرد و دشوار دفاع از این نوع تعرض را نشان می دهد.
موقعیت های خانگی ممکن است توسط زن و شوهر، همسران قانون عرفی یا افراد مهم بالقوه مشخص شوند. با توجه به پیچیدگی های روابط داخلی، تعرض در این شرایط نیازمند رویکردی بسیار متفاوت نسبت به سایر حملات است. به عنوان مثال، ممکن است کودکان درگیر آن باشند یا ممکن است سابقه خشونت وجود داشته باشد.
وضعیت منحصر به فرد هر چه که باشد، مهم است که بدانیم اتهامات خشونت داخلی چگونه توسط دولت دریافت و بررسی می شود، زیرا این کار اغلب درست از زمانی که تماس 911 دریافت می شود شروع می شود. اگر درگیر یک موقعیت خشونت خانگی هستید و باید گزینه های خود را بدانید، در اسرع وقت با Pax Law تماس بگیرید.

ضرب و شتم منجر به آسیب بدنیABCH

یکی از جرایم مندرج در ماده 267 قانون جزا زمانی که زمانی اتفاق می افتد که شخصی به شخص دیگری تعرض کند و به آن شخص آسیب برساند. بسیاری از الزامات مشابه تعرض باید وجود داشته باشند.
اگر شما تحت این بخش متهم شده اید، درک ماهیت آسیب بدنی بسیار مهم است که ممکن است شامل هر گونه آسیب به شخص باشد که در سلامت یا آسایش شخصی او اختلال ایجاد کند. به عنوان مثال، کبودی یا تورم جزئی ممکن است به منزله آسیب بدنی باشد. در ضرب و شتم منجر به آسیب بدنی نیز مانند تعرض، چیز زیادی برای ایجاد صدمه بدنی به شخص دیگر لازم نیست.
همچنین درک این نکته مهم است که شخص نمی تواند به آسیب بدنی رضایت دهد. به عبارت دیگر، اگر شما متهم به ACBH هستید، نمی توانید ادعا کنید که از شخصی که به او صدمه بدنی وارد کرده اید رضایت گرفته اید.

حمله با سلاح

یکی دیگر از جرم‌های مشمول ماده 267 قانون جزا زمانی اتفاق می‌ افتد که شخصی هنگام ارتکاب تعرض به شخص دیگری از سلاح استفاده کند یا تهدید به استفاده از آن کند.
اکثر مردم برخی از تعاریف واضح تر از چیستی سلاح را درک می کنند. مثلاً اسلحه و چاقو. با این حال، درک تعریف قانون کیفری از سلاح مهم است. طبق قانون جزا، تقریباً هر چیزی می تواند به عنوان سلاح مورد استفاده قرار گیرد، اگر طراحی یا در نظر گرفته شده باشد که از آن به عنوان استفاده شود. این ممکن است شامل مواردی مانند خودکار، سنگ، ماشین، کفش، بطری آب یا چوب باشد.
همانطور که می بینید، حمله به شخصی با استفاده از هر موردی ممکن است منجر به طرح اتهامی تحت این بخش شود. این فقط موارد متعارف و بدیهی نیست که می تواند به عنوان سلاح بر اساس قانون جزا مورد استفاده قرار گیرد.

تجاوز جنسی

جرم طبق ماده 271 قانون جزا زمانی اتفاق می افتد که هرگونه تجاوز در شرایطی با ماهیت جنسی رخ دهد. مانند بسیاری از انواع تعرض، مشکلات به دلیل ماهیت گسترده این بخش و آنچه که «ماهیت جنسیِ جرم» را تشکیل می دهد، ایجاد می شود. تشخیص اعمال هولناک تجاوز جنسی از لمسی یک لحظه و بدون رضایت اتفاق می افتد دشوار است.
در موارد تجاوز جنسی بیشتر نتیجه به اعتبار شاهدان بستگی دارد. اغلب هنگام تعیین حقیقت آنچه اتفاق افتاده است، تنها بحث از آنچه شاهدان گفته اند مطرح می شود. قربانی و مجرم ادعا شده معمولاً هر دو نظرات متفاوتی در مورد شرایطی که منجر به اتهامات شده است دارند.
همچنین دفاعیاتی در برابر تجاوز جنسی وجود دارد که بر اساس آنچه مجرم ادعا شده در آن شرایط اعتقاد داشته است مطرح می شود. به این ترتیب، بررسی دقیق گزارش‌های پلیس و اظهارات شاهدان در رسیدگی به اتهامات تجاوز جنسی بسیار مهم است. اگر نگران هستید که ممکن است به تجاوز جنسی متهم شوید، بسیار مهم است که در اسرع وقت با یک وکیل صحبت کنید.

ضرب و جرح شدید

این جرم بر اساس ماده 268 قانون جزا زمانی اتفاق می افتد که کسی را زخمی، مجروح، معلول کنند، یا جان شخص دیگری را به خطر بیندازند. ضرب و جرح شدید یک اتهام جنایی بسیار جدی است.
اینکه آیا فردی فرد دیگر را زخمی، مجروح، یا معلول کرده یا جان فرد دیگری را به خطر انداخته است، همیشه به صورت موردی مشخص می شود. برخی از نمونه‌های آن، شکستن استخوان‌ها، دررفتگی مفصل فرد یا وارد کردن ضربه مغزی به کسی است. درک این نکته مهم است که هیچ فهرست جامعی در مورد آنچه که به عنوان زخمی کردن، معلول کردن، از بین بردن یا به خطر انداختن جان یک فرد واجد شرایط است وجود ندارد. بررسی دقیق جراحات وارده هنگام در نظر گرفتن اتهام ضرب و جرح شدید بسیار مهم است.

سوالات متداول

تعرض – رایج ترین نوع تعرض چیست؟

تعرض «ساده» یا «معمول» زمانی اتفاق می افتد که هیچ سلاحی در کار نباشد و آسیب بدنی به قربانی وارد نشده باشد. شاید یک مشت یا فقط هل دادن شخص دیگری باشد.

تعرض – آیا پرتاب چیزی به سمت کسی تعرض محسوب می شود؟

تعرض استفاده از زور علیه شخصی بدون رضایت اوست. پرتاب یک شی به سمت کسی، مشت زدن یا چنگ زدن او یا حتی تف کردن روی او بدون رضایتش می تواند تعرض باشد.

تعرض – آیا آزار کلامی تعرض است؟

اگر سخنان شما جان، سلامت یا دارایی شخص دیگری را تهدید کند، می‌توانید متهم به تعرض شوید.

تعرض – حداقل مجازات برای تعرض در کانادا چقدر است؟

حداقل مجازاتی برای تعرض در کانادا وجود ندارد. با این حال، حداکثر مجازات برای تعرض ساده پنج سال زندان است.

خشونت خانگی – اگر در مورد همسرم یا فرد تأثیرگذار دیگری با پلیس تماس بگیرم چه اتفاقی می افتد؟

اگر در شکایت از همسر یا فرد تأثیر گذار خود با پلیس تماس بگیرید و گزارش دهید که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید، افسران احتمالاً به خانه شما می آیند و همسر یا آن فرد را دستگیر می کنند.

خشونت خانگی – چگونه می توانم شکایت علیه همسرم یا افراد مهم دیگرم را پس بگیرم؟

بسیاری از سردرگمی‌ها در مورد پرونده‌های خشونت خانگی ناشی از این است که قربانیان فکر می‌کنند که آن‌ها هستند که «اتهامات را وارد می‌کنند». در واقع این قربانی نیست که «اتهامات را وارد می کند». به شکل ساده آنها فقط شاهد تعرض ادعا شده هستند.

در بریتیش کلمبیا، پلیس کسانی هستند که اتهامات را به دادستان ها (دولت) توصیه می کنند. پس از آن به دادستان بستگی دارد که آیا همسر یا فرد تأثیرگذار شما متهم به یک جرم کیفری خواهد شد یا خیر. درک این نکته مهم است که این به شما بستگی ندارد که آیا همسرتان یا شخص مهم دیگری متهم می شود.

خشونت خانگی – چگونه می توانم پس از دستگیری، حکم عدم تماس خود را با همسرم یا افراد مهم دیگر تغییر دهم؟

اگر مدارکی از پلیس به شما ارائه شده است که از شما می خواهد با همسر یا شخص دیگری تماس نگیرید، تنها راه برای تغییر این موضوع حکم دادگاه است. معمولاً پس از صحبت با دادستان، برای تغییر شرایطی که بر شما تحمیل شده است، باید به دادگاه مراجعه کنید. با توجه به منحصر به فرد بودن اتهامات خشونت خانگی، کمک وکیل به شدت توصیه می شود.

ضرب و شتم منجر به آسیب بدنی- منظور از آسیب بدنی چیست؟

آسیب بدنی به طور کلی تعریف شده است. بر اساس قانون جزا، هر گونه صدمه یا جراحت به شخص که سلامت یا آسایش او شخص را مختل کند آسیب بدنی تلقی می شود. این باید بیش از چند لحظه یا موقتی باشد. مثلاً ممکن است کبودی، چنگ زدن یا خراشیدن باشد. هیچ فهرست کاملی در مورد آسیب بدنی وجود ندارد، با این حال، درک این نکته مهم است که آستانه آسیب بدنی خیلی بالا نیست.

ضرب و شتم منجر به آسیب بدنی- تفاوت بین آسیب بدنی و تعرض چیست؟

تعرض برای ایجاد آسیب بدنی مستلزم آسیب رساندن به فرد به صورتی است که سلامت یا آسایش او را مختل کند. به طور معمول، چیزی که شما می توانید به صورت فیزیکی ببینید. تعرض «ساده» یا «معمول» به نتیجه یکسانی نیاز ندارد، بلکه صرفاً به لمس غیر توافقی یا تهدید شخص دیگری نیاز دارد.

ضرب و شتم منجر به آسیب بدنی – حداقل مجازات برای تعرض منجر به صدمه بدنی در کانادا چیست؟

هیچ حداقل مجازاتی برای تعرض منجر به صدمه بدنی در کانادا وجود ندارد. با این حال، حداکثر مجازات برای ضرب و شتمی که باعث آسیب بدنی شود می تواند تا ده سال زندان باشد.

حمله با سلاح – طبق قانون جزایی چه چیزی را می توان سلاح در نظر گرفت؟

تقریباً هر چیزی را می توان به عنوان یک سلاح برای اهداف ارتکاب این نوع حمله استفاده کرد. این ممکن است شامل مواردی مانند خودکار، سنگ، ماشین، کفش، بطری آب یا چوب باشد.

حمله با سلاح – دفاعیات برای حمله با سلاح در کانادا چیست؟

رایج ترین دفاع، دفاع شخصی است. برای موفقیت، فرد متهم باید دادگاه را متقاعد کند که دلایل معقولی برای این باور دارد که مورد تعرض قرار گرفته و اقدامات متهم معقول بوده است.

حمله با سلاح – حداقل مجازات حمله با سلاح در کانادا چقدر است؟

حداقل مجازاتی برای حمله با سلاح در کانادا وجود ندارد. با این حال، حداکثر مجازات برای حمله با سلاح می تواند تا ده سال زندان باشد.

تجاوز جنسی – دادگاه چگونه موقعیت های بر اساس نقل قول اشخاص را تعیین می کند؟

به طور معمول اعتبار و قابلیت اطمینان شهودی که در دادگاه شهادت می دهند (شهادت شفاهی می دهند) عامل اصلی در این مواقع است. همچنین درک این نکته مهم است که اعتبار و قابلیت اطمینان لزوماً به یک معنا نیستند. ممکن است شخصی در هنگام ارائه مدرک بسیار صادق (معتبر) به نظر برسد، با این حال، مدت زمانی که از زمان وقوع حادثه گذشته است ممکن است سال ها باشد که ممکن است شواهد را غیر قابل اعتماد کند.

تجاوز جنسی – معنای «ماهیت جنسی» چیست؟

عمل تجاوز جنسی صرفاً به تماس با بخش خاصی از آناتومی انسان بستگی ندارد، بلکه عملی جنسی است که تمامیت جنسی قربانی را نقض کند.

تجاوز جنسی – حداقل مجازات تجاوز جنسی در کانادا چقدر است؟

هیچ حداقل مجازاتی برای تجاوز جنسی وجود ندارد مگر اینکه در ارتکاب جرم از سلاح گرم کوچک استفاده شود. که در بار اول ارتکاب حداقل پنج سال حبس و در بار دوم حداقل یک سال حبس تعیین می شود. برای انواع دیگر تجاوز جنسی، بسته به سن قربانی یا آسیب بدنی، حداکثر مجازات می تواند از 18 ماه تا 14 سال متغیر باشد.

ضرب و جرح شدید – تفاوت بین ضرب و شتم منجر به آسیب بدنی و ضرب و جرح شدید چیست؟

حمله ای که باعث آسیب بدنی می شود صدمات کمتر جدی مانند کبودی، خراش و بریدگی را به دنبال دارد. ضرب و جرح شدید مختص حملاتی است که باعث زخمی شدن، آسیب رساندن یا به خطر افتادن جان قربانی می شود – یک استخوان بشدت شکسته یا شاید یک مفصل دررفته.

ضرب و جرح شدید – دفاع برای ضرب و جرح شدید در کانادا چیست؟

رایج ترین دفاع دفاع شخصی است. برای موفقیت، فرد متهم باید دادگاه را متقاعد کند که دلایل معقولی برای این باور دارد که مورد تعرض قرار گرفته و اقدامات متهم معقول بوده است.
ضرب و جرح شدید – حداقل مجازات برای ضرب و جرح شدید در کانادا چقدر است؟
ضرب و جرح شدید جرمی بسیار جدی است. هیچ حداقل مجازاتی برای ضرب و جرح شدید وجود ندارد، با این حال، بسته به عوامل مختلفی ممکن است با 14 سال زندان روبرو شوید. اگر به اتهام تجاوز جنسی با ضرب و جرح شدید محکوم شوید، ممکن است به حبس ابد محکوم شوید.

Call Us Now
WhatsApp